Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Sex mi nechybí

Sexuální nechutenství není nic nového pod sluncem. Nové jsou ovšem některé příčiny odmítání sexu, a protože souvisejí se současným životním stylem, lze sexuální anorexii považovat za další z civilizačních chorob.

V roce 1998 u nás žilo v úplném celibátu 20 procent mužů a 30 procent žen. V roce 1993 necítilo žádnou sexuální potřebu 28 procent českých mužů, o pět let později už to byla celá třetina dotázaných.

Nechuť k pohlavnímu styku většinou bývá vedlejší známkou deprese, alkoholismu i jiné závislosti. Může však jít i o hormonální dysbalanci (nadbytek prolaktinu, nedostatek testosteronu) nebo o vedlejší účinky některých farmak (blokátory).

Únava je zabijákem sexu

Někdy s únavou bojujeme několik dní. Jsme malátní, unavení, neschopní jakékoliv akce. A co pak sex? Svěřte se svými pocity partnerovi. Rozhodně si nelehněte do postele s tím, že to „nějak přetrpíte", ani se nenechte donutit k orálnímu sexu, abyste partnera uspokojili. Později byste tuto praktiku začali nenávidět. Partner vás určitě pochopí a vy rychle najděte na svou únavu lék!

Děti nebo sex

Děti dokážou vyčerpat nejen ženu, ale i jejího partnera. Je jasné, že po celodenním shonu vás láká už jen vidina rozestlané postele. Dalším problémem, který ohrožuje váš sexuální život, je společná ložnice s dětmi.

V prvním případě musíte stanovit jasný řád- když budou děti v posteli včas a nenecháte se od nich terorizovat do jedenácti večer, vyjde čas i na hrátky. Ve druhém případě vám nezbude nic jiného, než přesunout radovánky do jiného pokoje.

Tam, kde není fantazie, nemůže být ani kvalitní a hezký sex. Po čase omrzí vše- absolvujete jedno rychlé číslo, otočíte se a usnete. Sex však potřebuje neustále přiživovat neotřelými nápady a impulzy.

Proč to ženy nechtějí

Tam, kde při sexu člověk neprožívá orgasmus, přichází po čase ztráta chuti, i když to nebývá jediná příčina. Tři ze čtyř Češek dávají v posteli přednost uspokojení partnera před vlastním.

Šest až osm žen z deseti nezažívá orgasmus při samotné souloži, ale pouze při stimulaci klitorisu. A mnoho z nich se teprve po delším trápení dozvídá v ordinaci sexuologa, jak dojít k orgasmu, který neprožívají při souloži. Řešením může být využití nekoitálních technik.

Pokud si žena není jistá sama sebou, nebude si jistá ani svým partnerem, jeho láskou a už vůbec ne jeho touhou. Každá druhá žena není spokojená se svou váhou. I kdyby to byla jen dvě kila, bude o nich mluvit od rána do večera a spolehlivě tak svého partnera otráví. Pokud už dojde na sex, muž si vás neprohlíží!

Existují však také ženy, které dávají přednost jinému vzrušení před sexem a také ženu workoholičku do postele dostanete jen ztěží (únava a vyčerpání blokují touhu). Nízká sexuální touha se často objevuje u dívek s poruchou příjmu potravy.

Napjaté očekávání mužského obdivu a chvály ženu často ohromuje a činí nejistou, v posteli se nedokáže uvolnit a být spontánní. Ráda by si začala, ale bojí se odmítnutí. Panikaří z představy, že se při orgasmu přestane kontrolovat, takže se o vyvrcholení radši ani nesnaží.

Nedosáhne-li vyvrcholení muž, bere to jako osobní selhání. Sex pro ni není napínavá smyslná hra, ale namáhavá šichta. Partnerovu ejakulaci chápe jako vítězství nad nepřítelem a potvrzení své atraktivity.

Pozor na alkohol

Rozumné je dát si maximálně jednu lahvinku ve dvou. Jakmile to s pitím přeženete, jakási touha se dostaví, ale sex dopadne prachbídně. Pokud nebude mít partner problémy se vzrušením, skoro určitě je bude mít s dokončením aktu.

Milování bez soulože

Sex bez proniknutí do pochvy přijde ke slovu například během těhotenství, především v posledním období, kdy už má žena příliš velké bříško a může mít obavy ze styku. Budoucí mamince zůstává ženské sebevědomí a partner nemusí prožívat dlouhodobou sexuální abstinenci.

Každý má své choutky...

Jedním ze způsobů, jak lépe porozumět vlastní sexualitě, je nekoitální sex, při němž nedochází k souloži. Klasickému milování se plně vyrovná a mnohdy ho i v síle prožitku předčí.

Cunnilingus - ke slovu přicházejí mužova ústa a genitálie ženy. Dráždění klitorisu ústy partnera je pro více než polovinu žen jediným způsobem, jak dosáhnout orgasmu.

Tit fucking: penis proniká mezi ňadra ženy. Tato technika je vhodná tehdy, má-li žena kypřejší tvary a ňadra k sobě přitiskne rukama.

Coitus in axilas: místo do škvírky mezi ňadry míří muž do podpažní jamky.

Interfermorální styk: penis se ocitá blízko vaginy, ale zůstává ante portas, mezi pevně sevřenými stehny partnerky.

Sex v každém věku

Sex bez sexu je velmi dobrým řešením při potížích s erekcí. Během léčby mohou být jiné praktiky pro dvojici plnohodnotnou náhradou za soulož.

V období, kdy přicházejí první potíže s erekcí a klimakteriem, by už měli muž a žena hledat nové cesty pohlavního soužití. Měli by si uvědomit, že bouřlivé sexuální hry z dob mládí jsou za nimi a že rozkoš se dá zažít i bez klasické soulože. Bohužel dnešní starší generace ještě neumní o sexu mluvit tak otevřeně jako jejich potomci.

Když u ženy klesá hladina estrogenu, má více šancí testosteron, který stupňuje libido. U muže zase vede proces stárnutí ke zpomalení sexuálních aktivit.Nehrozí mu již předčasný výron semene jako ve dvaceti a jeho erekce může vydržet dokonce déle. Důležité však je, aby se muži s přibývajícím věkem nesoustřeďovali jen na přímý pohlavní styk, ale spíše na orální sex, masáž chodidel, polibky, objetí a doteky.

Něžnost mezi partnery způsobuje, že sex je hezčí a příjemnější. Nejněžnější je podle některých studií generace dnešních třicátníků až čtyřicátníků. Omezení láskyplných doteků a něžností výrazně snižuje pravděpodobnost, že si páry uchovají kvalitní sexuální život i v pozdějším věku.
autor: - kš -
Lanžhot

PřihlášeníZapomenuté heslo

Další články

Rozvíjíme logické myšlení

Rozvíjíme logické myšlení Všichni rodiče si přejí, aby se jejich dítě zdárně vyvíjelo a rostlo postupně v samostatnou bytost, která bude umět řešit různé životní situace. K tomu je zapotřebí hlavně logické myšlení, bez kterého se nikdo z nás neobejde. celý text

Chci vypadat jako Barbie

Chci vypadat jako Barbie „Od zítřka nejím"! Tuto poznámku slyšíme v dnešní době v nejednom dámském kolektivu. Ať jsou ženy v kterémkoli věku, touží po krásném a štíhlém těle. Bohužel se setkáváme s tím, že o dietách mluví již osmileté dívenky. celý text

Co je mozkový iktus?

Co je mozkový iktus? Mozková mrtvice neboli iktus patří mezi akutní cévní poškození mozku. Jedná se o náhle vzniklé závažné postižení mozkových cév. Příčinou tohoto poškození může být ucpání cévy krevní sraženinou, zúžením krevních cév, kombinací obou jevů - blokády i zúžení, anebo prasknutím cévy. celý text

Proč vlastně tloustneme?

Proč vlastně tloustneme? I když důvody nadváhy mohou být různé, je dobré vědět, který z důvodů je ten náš, nebo který převažuje. V každém případě se útočí lépe na takového nepřítele, na jakého vidíme. Vzhledem k tomu, že u nás i v celé Evropě populace tloustne, je potřeba se nad touto otázkou zamyslet. celý text

Děti a peníze

Děti a peníze Děti by měly pochopit původ peněz už před tím, než začnou chodit do školy. Znát cenu peněz a hospodařit s nimi je třeba se učit, tak jako cokoli jiného. Jak ale vést malé dítě k tomu, aby poznalo jejich cenu? celý text

Diskuse k článku

22.04.2021 12:22 | Marta

Dobrý deň dalo by sa vám ich poslať na Slovensko ? na dobierku...

22.04.2021 12:21 | Marta

napíšte niekoho kto nie je podvodník lebo už ma títo podvodníci serú...

22.04.2021 12:19 | Marta

Dobrý deňä, mám stilnox, diazepam a neurol cena za jedno balenie 15€...

22.04.2021 12:08 | Jaras

Neznám váš email!...

22.04.2021 11:56 | Eda

Koupím Zolpidem/případně hypnogen, pouze osobní převzetí, Praha. Nabídky mi prosím pošlete na mail....

22.04.2021 10:08 | Miroslav

Rivotril 2mg (Roche) - prodám i vícero balení. Osobně Brno, pošta = pouze poštovné předem....

22.04.2021 10:04 | johnny walter

Som pán Johnny Walter, legitímny a renomovaný požičiavateľ peňazí. Požičiavame finančné prostriedky fyzickým osobám, ktoré potrebujú finančnú pomoc, poskytujeme pôžičky ľuďom, ktorí majú zlý kredit alebo potrebujú peniaze na platenie účtov, na investovanie do podnikania. Hľadali ste pôžičku? nemusít...

22.04.2021 09:31 | Jaras

Dejte mi váš email.a určitě se domluvíme, jsem slušný člověk!...

celkem 3 | poslední 6. srpna 2008 23:50:39

06.08.2008 23:50 | Scout

Autorovi - kš - přeji, aby si alespoň jednou v životě pořádně zasouložila. :-) ... zobraz diskusi

17.04.2008 10:48 | Jana

Ona vás přitahuje možná tělesně,ale ne duševně.Asi je potřeba si zapůjčit porno a sám zjistit zda nemáte chut na něco jiného.Mě je padesát a můj manže... zobraz diskusi

04.01.2007 08:45 | El

Mám nasledovný problém, v poslednom pol roku sa mi častejšie (2-3 krát do mesiaca) stáva, že hoci sa milujem s partnerkou a mám aj chuť, neztvrdne mi ... zobraz diskusi


© Doktororonline.cz | Reklama