Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Dotazy lékaři

Téma - Impotence

Dotaz uživatele:

Potíže

Vážený pane doktore
Asi před rokem jsem intenzivně používal mast Dermovate /nevím zda je název přesný/ na lupénku. Po čase se začaly projevovat potíže s erekcí. A to do takových problému, že jí neudržím dlouho a pohlavní orgán se nestopoří úplně. Zpororoval jsem, že pokud tuto mast přestanu nějakou dobu používat. Mé problémy se částečně spraví, ale jakmile se znovu namaži zmíněnou mastí, tak se po pár dnech poruchy dostaví znovu. Myslíte si, že mast má takové vedlejší účinky? Nebo bude porucha jinde a měl bych vyhledat lékaře. Mockrát děkuji za Vaší odpověď. S pozdravem Jirka

Odpověď lékaře:

Vážený pane Jirko,
název léku Dermovate jste napsal dobře.
Je to lék jistě lokálně účinný, ale jde o halogenovaný kortizonoid, tedy mast s výrazným obsahem hormonu. Bohužel tedy vaše zkušenost s neblahým vlivem na erektibilitu se zdá být potvrzena.
Soudím však, že jistý podíl může k této situaci mít i váš psychický stav. Lék
nepochybně používáte v době, kdy se lupénka projevuje ve značné intenzitě a kdy tedy můžete mít i deprese s toho
jak vaše kůže vyhlíží a tudíž jak asi
může reagovat vaše partnerka. Rád bych se v tom mýlil.
Řekl bych také, že byste tuto zprávu měl sdělit vašemu ošetřujícími dermatologovi- už z toho důvodu, že by
pacienti léčení tímto a obdobnými preparáty měli být o možném (jakémkoli) jejich nepříznivém účinku informováni.
Pro vás je ale důležité, že nepříznivý účinek léčiva je jen přechodného rázu,
tedy erektilní dysfunkce by neměl pro jednorázové, byť vícetýdenní,používání preparátu být trvalý.
Zdraví MUDr.Rudolf Vévoda

Zpět na přehled dotazů

Přihlášení



Zapomenuté heslo

Diskuse

27.03.2015 07:34 | pozor

pozor na ní, už přes rok stejný inzerát a má pouze jedno balení. JE TO JEN DALŠÍ PODVODNÍK...

27.03.2015 07:30 | ŠPATNÝ EMAIL

muzu vám,rist,ze uz je to trapné,porad někoho udávat za podvodníka,,proboha mějte rozum,všichni jsme tu na tom stejně a když uz vas nekdo napali,tak bych se stydela to zverejnit,jak jsem blbá,,,je to tu proste jedno velke riziko a zavidi jeden druhemu,ze prodava vic,,,jdete fakt uz do haje,komu se t...

27.03.2015 07:29 | ŠPATNÝ EMAIL

muzu vám,rist,ze uz je to trapné,porad někoho udávat za podvodníka,,proboha mějte rozum,všichni jsme tu na tom stejně a když uz vas nekdo napali,tak bych se stydela to zverejnit,jak jsem blbá,,,je to tu proste jedno velke riziko a zavidi jeden druhemu,ze prodava vic,,,jdete fakt uz do haje,komu se t...

27.03.2015 07:25 | zajímavé

To jste se nechal okrást od všech emailů,,,tak to je spíš ostuda ,,nemyslíte,,,nikdo vás nenutí ,aby jste tu nakupoval,,jděte k lékaři a budete mít klid,,ten vás určitě neokrade,,,,pěkný den...

27.03.2015 07:00 | PODVODNÍCI

muzu vám,rist,ze uz je to trapné,porad někoho udávat za podvodníka,,proboha mějte rozum,všichni jsme tu na tom stejně a když uz vas nekdo napali,tak bych se stydela to zverejnit,jak jsem blbá,,,je to tu proste jedno velke riziko a zavidi jeden druhemu,ze prodava vic,,,jdete fakt uz do haje,komu se t...

27.03.2015 06:37 | OPAKOVANÝ EMAIL

Dobrý den,paní Alice,máte tam můj email,já vás mohu ujistit,že jsem tu na dietách nikdy nic nezveřejnovala a už vůbec mne neznámé léky a všechny tyto emaily není stejná osoba,,,nebo jste snad od všech něco kupovala,,,,tak to je bomba,,,je jednoduché napsat emaily o kterých nic nevíte a nazvat je pod...

27.03.2015 06:32 | věra

Nabizim predison ,prosim napište kontakt -email,domluvime se,V....

27.03.2015 02:57 | Pinka

Koupím prednison...

© Doktororonline.cz | Reklama